piątek, 20 listopada 2009

Folk You! - koncert Percival i Jar


Koncert Folkowy - Folk You!

Zapraszam na koncert zespołu Percival oraz Jar, 29 listopada (niedziela) w klubie u Bazyla !
Otwarcie 19:00
Start koncertu 21:00
Wejście 12 zł

Słowo o zespołach:

Jar - http://www.jar.org.pl
Zespół powstał zimą 2006 roku w Sławkowie. Głównym zamierzeniem kapeli jest tworzyć muzykę w oparciu o muzyczne i liryczne zapisy etnografów oraz podania, legendy i obrzędowość ludową Słowian. Zespół powstał zainspirowany słowiańszczyzną oraz wczesnym średniowieczem i ta tematyka nierozwiązalnie łączy się z kapelą. Wykorzystując kopie instrumentów historycznych oraz instrumenty pasterskie chcemy odtwarzać muzykę, jaką wtedy grano i przede wszystkim trzymać się stylistyki wczesnośredniowiecznej. Utwory wykonywane przez nas zarówno archaiczne jak i kompozycje nowsze z inną dynamiką zachowują jednak charakter słowiański i opiewają ludowość a przynajmniej takie mamy zamierzenie. Wiele utworów jest naszą własną aranżacją czy to muzycznie czy lirycznie jednak zawsze zachowany jest charakter folkowy kompozycji.
Muzyka: http://www.wrzuta.pl/szukaj/audio/jar%20folk/1


Percival - http://www.percival.pl
Projekt ten jest wynikiem fascynacji wczesnym średniowieczem. Naszym zamiarem jest próba rekonstrukcji kultury i obyczajów, a także instrumentów, oraz (na ile jest to możliwe) muzyki ludów słowiańskich i skandynawskich we wczesnym średniowieczu. Wyniki tych prób mamy zamiar prezentować na wszelkiego typu historycznych pokazach i festiwalach, występach z drużyną, koncertach kameralnych i wszelkich imprezach związanych z tą tematyką.
Próbujemy zagrać muzykę, jaką wtedy grano, głównie na podstawie wiedzy o instrumentach, jakimi posługiwali się ówcześni artyści. Wierne odtworzenie samej muzyki z tamtych czasów jest oczywiście niemożliwe, staramy się jednak stworzyć klimat, jaki mógł wtedy istnieć. A jako zespół o dość bogatym doświadczeniu, mamy sposobność spojrzeć na problem również od strony artystycznej. Może dzięki temu uda nam się odnaleźć te same emocje, które odczuwali ówcześni, i przekazać je za pomocą naszych instrumentów i śpiewu dzisiejszym entuzjastom.
Muzyka: http://www.myspace.com/percivalschuttenbachSzczegóły imprezy:
http://www.ubazyla.pl
http://www.lastfm.pl/event/1227237+Folkowy+Wiecz%C3%B3r+(Koncert)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz